Jean Haagen oljemålning

203079

HAAGEN, Jean (1868-1938): Porträtt av Anders Retzius, tillskriven olja på duk, 70x57 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 2

Jean Haagen oljemålning

Budhistorik (10 bud)
909408
907325
909343
907325
1 900
909342
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.