Jean Haagen oljemålning

203071

HAAGEN, Jean (1868-1938): Porträtt av Gustaf Retzius, kopia efter Emil Österman, olja på duk, signerad och daterad atergo Jean Haagen, 83x67 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 1

Jean Haagen oljemålning

Budhistorik (26 bud)
908470
3 200
908468
908469
908468
2 800
908466
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.