Vas och terrin Alf Wallander

203048

VAS samt TERRIN med lock, flintgods, Alf Wallander, Rörstrand, dekor av trollsländor resp vinrankor, vasens höjd 33, terrinens höjd 26 cm

Terrin med lagningar, vas med spricka vid mynning, krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 6

Vas och terrin Alf Wallander

Budhistorik (2 bud)

910869
899180

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.