Sonja Petterson terracotta

203012

PETTERSON, Sonja (född 1935): "Familjeporträtt", signerad och daterad -92, terracotta, höjd 15,5 cm
PROVENIENS: Färg och Form

Ej komplett, skador

Konst, Skulptur

Monter 27

Sonja Petterson terracotta

Budhistorik (9 bud)
936560
750
936506
700
936506
650
926182
600
936504
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.