Jean Haagen oljemålning

202963

HAAGEN, Jean (1868-1938): Porträtt på Gustav Vasa, kopia efter Jacob Binck, olja på duk, signerad atergo Jean Haagen, 81x62 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 14

Jean Haagen oljemålning

Budhistorik (16 bud)
908551
4 600
902602
4 400
902602
901195
3 800
900284
3 600

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.