Jean Haagen kopia efter D Beck

202958

HAAGEN, Jean (1868-1938): "Descartes", kopia efter D Beck, olja på duk, signerad och daterad atergo 1907, 72x59 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 5

Budhistorik (28 bud)
909523
4 200
909517
909513
3 800
909503
3 600
909510
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.