Färggravyr efter Frans Hals

202936

FÄRGGRAVYR, 1800-tal, efter Frans Hals, föreställande René Descartes, oval 24,5x19 cm, enligt text atergo inköpt på Bukowskis 1906 då en gravyrsamling av Prof Mårten Sondén såldes
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Rum 2

Färggravyr efter Frans Hals

Budhistorik (11 bud)
908208
908378
908208
650
907605
600
907588
550

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.