Johan Christian Berger akvarell

202922

BERGER, Johan Christian (1803-1871):"Vy från Dublin river", tillskriven, 18,5x26 cm, skänkt till A Retzius i juli år 1843
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (10 bud)
907723
907722
3 800
907722
3 200
896962
899937
2 800

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.