Såsterrin med slev England

202919

SÅSTERRIN med slev, flintgods, England 1800-talets första hälft, John Rogers & Son (1815-1842) of Dale Hall, Longport Staffordshire, dekor av s.k. elefantmönstret, längd 20 cm

Sprickor, nagg, glasyrskador, missfärgningar

Keramik/Porslin

Monter 5

Såsterrin med slev England

Budhistorik (6 bud)
907397
899271
750
899270
600
899269
550
899268

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.