Gipsrelief föreställande Greve Carl Snoilsky

202911

RELIEF, gips, signerad och daterad A. Lindberg 1905, föreställande Greve Carl Snoilsky, 50x42 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Skulptur

Rum 1

Budhistorik (2 bud)

909463
905803

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.