Anna Hierta Retzius akvarell

202905

RETZIUS-HIERTA, Anna (1841-1924): (2), Landskapsmotiv, monogramsigerade AR, 28,5x16.5 resp 26,5x36,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Fack 14

Anna Hierta Retzius akvarell

Budhistorik (16 bud)
908233
908232
908231
908229
950
908141
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.