Ettore Roesler Franz akvarell

202899

FRANZ, Ettore Roesler (Italien 1845-1907): Landskapsmotiv, akvarell,
signerad E.R Franz, Galleria di Castello 1875, 28x19 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 2

Ettore Roesler Franz akvarell

Budhistorik (14 bud)
908584
908587
908584
1 800
908379
1 700
908379
1 600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.