Virginia Larsson akvarell

202897

LARSSON, Virginia (1844-1893): Sydländskt kvinnoporträtt, osignerad, akvarell, 18x13 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Monter 5

Virginia Larsson akvarell

Budhistorik (9 bud)
908919
850
908739
908739
600
908908
550
908739
500

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.