Egron Lundgren akvareller

202895

LUNDGREN, Egron (1815-1875): (3), Barnmotiv, blyerts och akvarell, 2 monogramsignerade E L, 19,5x28,5, 21x16 resp 23,5x14,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

En tavla med fläckar

Konst, Måleri

Monter 4

Egron Lundgren akvareller

Budhistorik (31 bud)
908149
7 600
908315
7 400
908149
7 000
908314
6 800
908149
6 200

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.