Byst sekelskifte 1900

202892

BYST, sekelskifte 1900, föreställande Gustaf Retzius, gips, otydligt signerad Stockholm -99, höjd ca 76 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Smärre nagg

Konst, Skulptur

Rum 12

Byst sekelskifte 1900

Budhistorik (12 bud)
917430
1 400
917256
1 300
917256
917429
917256

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.