Edvard Berg oljemålning

202883

BERGH, Edvard (1828-1888): Kustmotiv, märkt atergo E B, olja på duk, 29x39 cm
Spännram märkt "Edvard Bergh pinx inköpt på auktion efter Edv Bergh 1882"
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 2

Edvard Berg oljemålning

Budhistorik (12 bud)
908794
898168
2 800
908793
2 800
898168
2 600
908791
2 400

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.