Emma Ekwall oljemålning

202881

EKWALL, Emma (1838-1925): Blomsterstilleben, olja på duk, signerad E Ekwall, 55x37 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Fack 2

Emma Ekwall oljemålning

Budhistorik (20 bud)
909081
5 000
909209
4 800
909081
4 600
909200
4 400
909081
4 200

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.