Spegel gustavianskt stockholmsarbete

202880

SPEGEL, gustaviansk, Stockholms hallstämpel 1777, förgylld och skuren dekor, 66x41 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Senare glas och bakstycke

Speglar

Rum 10

Budhistorik (37 bud)
908685
8 400
908682
8 200
908676
8 000
908675
7 800
908673
7 600

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.