Oidentifierad konstnär 1700-tal

202876

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt på Martin Luther, osignerad, olja på duk, 47x40 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Dubblerad

Konst, Måleri

Rum 14

Budhistorik (7 bud)
909227
909104
908166
906662
850
902686

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.