Egron Lundgren akvarell

202872

LUNDGREN, Egron (1815-1875): Kvinnoporträtt, akvarell, signerad E L, 19x13,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Monter 1

Egron Lundgren akvarell

Budhistorik (32 bud)
906982
3 200
907033
906982
2 800
907032
2 600
906982
2 400

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.