Egron Lundgren blyerts

202868

LUNDGREN, Egron (1815-1875): Kvinnoporträtt, blyerts, signerad E L, cm 14,5x10 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Monter 2

Egron Lundgren blyerts

Budhistorik (32 bud)
906925
906932
2 800
906925
2 600
906924
2 400
906919

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.