Ettore Roesler Franz akvarell

202862

FRANZ, Ettore Roesler (Italien 1845-1907): Italienskt bymotiv, akvarell,
signerad E.R Franz, 37x24 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Fack 2

Ettore Roesler Franz akvarell

Budhistorik (22 bud)
908447
5 200
908443
5 000
908441
4 800
908442
4 600
908441
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.