Plaketter/medaljonger 1800-tal

202854

PLAKETTER/MEDALJONGER, 4 st, 1800-talets slut, gips respektive keramik, föreställande bl a Augusti Brachet daterad 1869, diameter ca 9,5-15,5 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Keramik/Porslin, Konst, Skulptur

Monter 4

Budhistorik (1 bud)

909094
2013-09-12 19:04:08

2013-09-12 kl 22:18
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.