Ettore Roesler Frans akvarell

202842

FRANZ, Ettore Roesler (Italien 1845-1907): "Fracati villa conti Maggio", akvarell
signerad och daterad E.R Franz, 17.8 1876, 28x19 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 2

Ettore Roesler Frans akvarell

Budhistorik (14 bud)
908562
4 600
908474
4 400
908561
4 200
908474
908556
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.