Egron Lundgrund gouache

202834

LUNDGREN, Egron (1815-1875)"Indiska soldater i en öken", gouache, signerad E L, 16x18 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Egron Lundgrund gouache

Budhistorik (30 bud)
906928
3 200
899903
905107
899903
2 800
903992
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.