Egron Lundgren akvarell

202828

LUNDGREN, Egron (1815-1875):Sydländskt landskapsmotiv, akvarell, signerad E L, 23x20 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 12

Egron Lundgren akvarell

Budhistorik (39 bud)
907349
10 500
907342
10 000
907342
9 400
907339
9 200
907339
9 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.