Edvard Bergh oljemålning

202822

BERGH, Edvard (1828-1888): Landskapsmotiv med vattendrag, märkt atergo Ed Berg, olja på duk, 27x37 cm, spännram med utställningsetikett Liljevalchs
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst

Rum 3

Edvard Bergh oljemålning

Budhistorik (50 bud)
906600
24 000
906598
23 000
906592
22 000
906592
21 000
906595
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.