Hjalmar Grahn oljemålning

202810

GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Kalkbruk, Skåne", signerad Hj. Grahn, olja på duk, 60x71 cm
PROVENIENS: Färg och Form, Riksförbundet för bildande konst

Ytrispor

Konst, Måleri

Rum 3

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (5 bud)
936033
936017
550
936016
500
934476
450
925827

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.