Egron Lundgren akvarell

202805

LUNDGREN, Egron (1815-1875): Spanjorska, akvarell, signerad E.L, 21x14,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Rum 3

Egron Lundgren akvarell

Budhistorik (42 bud)
907422
9 000
907419
8 800
907417
8 600
907409
8 400
907401
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.