Kanna tallrik fat 17/1800-tal

202775

KANNA, TALLRIK, FAT, mindre, porslin, 17/1800-tal, kannan med polykromt bemålad figurscen, tallrikens diameter 19,5 cm

Kannan med lagningar

Keramik/Porslin

Monter 4

Kanna tallrik fat 17/1800-tal

Budhistorik (10 bud)
908366
700
908350
650
907594
600
908349
600
907594
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.