Ettore Roesler Franz akvarell

202772

FRANZ, Ettore Roesler (Italien 1845-1907): "Riformati di Castello", akvarell,
signerad och daterad E.R Franz, ottobre 9-1876, 38x24 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Måleri

Fack 5

Ettore Roesler Franz akvarell

Budhistorik (28 bud)
906515
6 400
906520
6 200
906515
6 000
906511
5 800
906504
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.