Axell Nilsson oljemålning

202710

NILSSON, Axel (1889-1981): Modell med rött hår, signerad och daterad Axel Nilsson 1930, olja på duk, 80x60 cm
PROVENIENS: Färg och Form

Smärre färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 3

Axell Nilsson oljemålning

Budhistorik (7 bud)
935676
5 000
931293
4 800
931293
4 200
932963
4 200
931293

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.