Kruka i lergods 1800-tal

202704

KRUKA, lergods, 1800-talets slut, bemålad, New Mexico, höjd 12 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Keramik/Porslin

Monter 1

Kruka i lergods 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
906584
906399
750
904536
700
906397
700
904536
650

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.