Byster 1800-tal

202649

BYSTER, 4 st, 1800-talets andra hälft, gips, höjd ca 12,5-15,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Konst, Skulptur

Monter 1

Byster 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
907059
900
906418
850
906945
850
906418
906943
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.