Figurin

202646

FIGURIN, 1800-talets andra hälft, lergods, Amor, stämpelsignerad i godset Giovanni Mollina, höjd ca 19 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Ett finger avslaget

Konst, Skulptur

Monter 1

Figurin

Budhistorik (8 bud)
906407
905289
750
906404
750
905289
650
906384
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.