Wedgwood skålar 17/1800-tal

202637

SKÅLAR, 1 par, 17/1800-tal, England, Wedgwood, en skål etikettsmärkt med text "Äkta Wedgwood köpt i Verona 1877 G Retzius, höjd ca 7,5, diameter ca 15 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Sprickor och lagningar, ett mindre nagg/borfall

Keramik/Porslin

Monter 1

Wedgwood skålar 17/1800-tal

Budhistorik (1 bud)

905722
2013-09-10 22:42:11

2013-09-11 kl 15:52
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.