Skålfat 17/1800-tal

202635

SKÅLFAT / FYRFAT, 17/1800-tal, koppar/mässing, med hänklar, diameter ca 40 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Diverse

Rum 14

Skålfat 17/1800-tal

Budhistorik (20 bud)
902383
902359
1 400
902359
1 300
895869
895869

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.