Gunnar Svenson oljemålning

202613

SVENSON, Gunnar (1892-1977):"Bergianska Trädgården/sommardag", signerad Gunnar Svenson, olja på duk, 73x92 cm;
PROVENIENS: Färg och Form

Konst, Måleri, Stockholmiana

Fack 9

Gunnar Svenson oljemålning

Budhistorik (4 bud)

937276
937243
937130
600
927833

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.