Hjalmar Grahn oljemålning

202581

GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Vinterafton", signerad Hj Grahn, utförd 1935 enligt text a tergo, olja på duk uppfodrad på pannå, 39x31 cm;
PROVENIENS: Färg och Form

Konst, Måleri

Fack 11

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (7 bud)
937367
929421
929421
936541
750
929421
600

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.