Hjalmar Grahn oljemålning

202575

GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Höstdag vid Sandhamn", signerad och daterad Hj Grahn, olja på duk uppfodrad på pannå, 49x65 cm
PROVENIENS: Färg och Form

Hål efter häftstift i hörn

Konst, Måleri, Stockholmiana

Rum 3

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (10 bud)
936074
2 400
931680
931295
931678
931295
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.