Bordspendyl i marmor Ageron Paris

202539

BORDSPENDYL, Louis XVI, urtavlan märkt Ageron Paris, (Francois Ageron ca 1770) marmor och förgylld brons, höjd höjd 36, längd 36 cm, 2 nycklar samt pendel finns

Urtavlan med skador, sockeln med nagg

Klockor/Ur

Rum 5

Budhistorik (23 bud)
905036
14 000
904910
13 500
905035
13 500
904910
13 000
905034
12 500

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.