Ceremoniella föremål Tibet och Nepal

202450

CEREMONIELLA FÖREMÅL, 10 st, koppar och mässing (delvis förtennat), 1900-tal, Tibet och Nepal, bestående av: bönehjul, böneklocka, trumpet, rituell dolk, vigvattenskål, vigvattenkanna, rituell sked, radband, bägare

Skador, slitag, bucklor

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 31

Budhistorik (28 bud)
905253
905312
1 900
905253
1 800
905237
1 700
905109
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.