Buddha trä Kina

202445

FIGURIN, bemålat trä, omkring 1900, Kina, i form av sittande Buddha på lotustron, höjd 15 cm

Skador, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 31

Buddha trä Kina

Budhistorik (26 bud)
905220
2 600
905236
2 400
905220
905234
905220
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.