Piedestal

202441

PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, kolonnformad, svartbemålad, höjd ca 115 cm, PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Listdel saknas, spricka, färgfläckar

Rum 11

Piedestal

Budhistorik (12 bud)
907140
2 400
906788
907139
906788
896799
950

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.