Piedestal

202436

PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, oktagonal, svartbemålad, höjd ca 105 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

2 lister lösa

Rum 14

Piedestal

Budhistorik (18 bud)
903763
905224
903763
1 900
904380
1 800
903763
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.