Hjalmar Grahn oljemålning

202412

GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Vid Kalmarsund", signerad Hj. Grahn, utförd 1937, olja på duk uppfäst på pannå, 32x39 cm
UTSTÄLLNING: Färg och Form, 1990, kat.nr 764

Konst, Måleri

Rum 3

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (10 bud)
936522
1 900
936335
1 800
935513
1 700
934348
1 600
931880

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.