Skålar Kina

202405

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, bär Guangxus märke men troligen senare, polykrom dekor med figurscener, höjd 5 diameter 11,5 cm; en senare skål medföljer

Fotringsnagg, del av mynningen med nedslipning.

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Skålar Kina

Budhistorik (2 bud)

902801
895421

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.