Zorn etsning

202387

ZORN, Anders (1860-1920): På sanden, signerad Zorn, etsning, 1916, 17,8x24,8 cm
LITTERATUR: Asplund 271, Hjert & Hjert 279, ZG 271, 3 état, sällsynt

Gulnad

Monter 27

Zorn etsning

Budhistorik (11 bud)
903761
5 600
903707
5 400
903527
5 200
900226
5 000
900226
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.