Skåp 1800-tal

202371

SKÅP, 1800-tal, nyrenässans, ek, montage av äldre barocka dekorelement, höjd ca 184, 66x137 cm, nyckel medföljer,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer, avhämtas vid utlämningen

Rum 9

Skåp 1800-tal

Budhistorik (70 bud)
906411
36 000
906450
35 000
906411
34 000
906432
34 000
906411
33 000

Slutpris SEK:
36 000
3 434 EUR, 3 863 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.