Skåp 1800-tal

202367

SKÅP, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, bemålat, höjd 248, 56x138 cm,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Omfattande skador, lösa delar medföljer, delar saknas, färgbortfall, nyckel saknas

Rum 12

Skåp 1800-tal

Budhistorik (37 bud)
907176
8 400
907174
8 200
907174
7 400
907170
7 200
907154
7 000

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.